Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický sraz na Pálavě

26. 6. 2012

Lenka Škodová

 

Byli jsme pozváni na turistický sraz domovů, který pořádal dětský domov Mikulov. Nabídku jsme přijali a předposlední červnový víkend jsme vyrazili na Pálavu.

Zúčastnilo se také sedm domovů: Hodonín, Mikulov, Vizovice, Kroměříž, Strážnice, Humpolec, Telč.

Vypravili jsme se v počtu šesti dětí (Lenka, Vaneska, Julča, Pavel, Rosťa, Radek) se dvěma tetami. Naši výpravu doplňovala studentka Vivien z Hongkongu, která byla tou dobou u nás na stáži.

Z domova jsme vyrazili ve čtvrtek asi kolem desáté hodiny. Jeli jsme vlakem do Šakvic a tam pro nás dojelo auto a jeli jsme do kempu v Pasohlávkách.

Po příjezdu jsme se vybalili a rozhlédli se po okolí. Ve dvě hodiny jsme jeli společným autobusem do Mikulova podívat se do jeskyně na Turoldu. Poté jsme se šli ještě podívat na Svatý kopeček, a pak nás čekala výborná večeře, která byla pro nás připravená ve vinném sklípku.

Po dobré večeři jsme jeli zpátky do kempu, kde už jsme měli volný program. Mohli jsme jít na loďky, anebo jít plavat na přehradu. Druhý den jsme vstávali kolem osmé hodiny, posnídali jsme a od deseti až do jedné hodiny jsme jeli na prohlídku Ditrichštejnské hrobky, zámku a historické části města. O půl druhé jsme šli na oběd do dětského domova Mikulov, kde jsme se pořádně najedli a odpočinuli si. Potom jsme se vypravili na koupaliště, kde jsme se pořádně vyřádili. Odjížděli jsme o půl šesté a jeli společným autobusem do kempu. Tam nás čekal zase volný program, tak jsme buď hráli hry anebo jsme se šli projít ven. V sedm hodin jsme šli na večeři a pak jsme měli opět program dle dětí. Třetí den jsme vstávali v osm hodin, nasnídali se a vyrazili na pěší túru kolem III. jezera Novomlýnských nádrží a přechod Pálavy. Trasa byla dlouhá asi 15 km, takže jsme si pořádně mákli.

Po túře jsme se vydali ještě na ranč, kde jsme se mohli povozit na koních a podívat se na zvířata, které tam byly. Zpět jsme jeli autobusem do kempu asi kolem čtvrté hodiny. Následoval odpočinek, hry a koupání u přehrady. Večeři jsme měli o půl sedmé v restauraci. Po večeři jsme si udělali táborák a po táboráku už jsme měli večerní program.

Poslední den tedy čtvrtý den jsme vstávali opět v osm hodin, a to už jsme se museli sbalit a rozloučit se. Do dvanácté hodiny jsme všichni v pořádku odjeli zpátky domů.

Nám se čtyřdenní turistický sraz domovů moc líbil, a pokud by bylo možno, jeli by jsme i příště.